0%
Uwaga: uruchamianie JavaScript jest wyłączone w przeglądarce lub dla tej strony. Może to uniemożliwić udzielenie odpowiedzi na niektóre pytania tej ankiety. Proszę sprawdzić ustawienia swojej przeglądarki.

70 lat w Warszawie - konkurs wiedzy o historii Okęcia i Włoch

 

15 maja 1951 roku rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 maja 1951 r. w sprawie zmiany granic miasta stołecznego Warszawy, obszar Warszawy został poszerzony poprzez włączenie miejscowości znajdujących się na jej obrzeżach. Od tego dnia Bródno, Bemowo, Młociny, byłe miasto Włochy, Okęcie, Wilanów, Wawer i Tarchomin stały się częścią Stolicy. Obszar Warszawy zwiększył się tym samym z 144 km2 do 362 km2. 

Konkurs wiedzy o dawnej i mniej dawnej historii Okęcia i Włoch organizowany jest w związku z 70. rocznicą włączenia ich do Warszawy i ma stanowić dla mieszkańców Okęcia i Włoch okazję do sprawdzenia, poszerzenia lub zdobycia wiedzy o dziejach swojej dzielnicy. 

Formularz zawiera 20 pytań merytorycznych, z których część dotyczy tematów związanych z Okęciem, a część – z Włochami.  Treść pytań powiązana jest z publikacjami dostępnymi w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI przy ulicy Chrościckiego 2, na stronie Urzędu Dzielnicy Włochy i w Multimedialnym Archiwum Miasta Ogrodu Włochy https://mamow.pl/, na profilach FB Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy oraz Okęcie dawniej i dziś. Krótka bibliografia tematu stanowi załącznik do regulaminu konkursu (link).

 

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Wśród uczestników konkursu, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, 

rozlosujemy nagrody. 

Wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu na pikniku w Parku Kombatantów.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu (link)

W tej ankiecie jest 25 pytań.